OV KSČM Svitavy

Dr. Milady Horákové 501/25

568 02 Svitavy

 

Kontakty:

tel.: +420 734 430 348

tel.: +420 725 646 060

e-mail: ov.svitavy@kscm.cz

Předseda OV:

Josef Bohatec

KSČM SvitavyAktuality

Aktuality

Kam se řítíme ?

(20.3.2018) autor: Lidmila Kružíková

Otázka je na místě, když každodenně sledujeme demonstrace, manifestace, novodobé hony na čarodějnice. Jak jinak mohu nazvat organizované demonstrace ještě nezletilých studentů středních škol, kteří vyšli 15.března do ulic, aby demonstrovali, ale za co ? Znalosti nemají, jsou živeni tím, co jim vtlouká do hlavy „veřejnoprávní televize“, která by měla být  nestranická a informovat objektivně, ale to bychom chtěli asi hodně. Stejně se chovají ostatní sdělovací prostředky, výjimkou jsou pouze Haló noviny, ale to je málo.

 

Nesmíme zapomínat ani na kulturní frontu, ta se také vyznamenává, v roce 1989 to byla Marta Kubišová se svou Modlitbou pro Martu, pak následovali další, kteří až do roku 1989 žili „ v nesvobodě“, zajímavé je, že hráli, točili filmy, účinkovali v televizi, ale „museli“, jak se vyjadřovali, mnozí vraceli ocenění, která obdrželi, po „ sametové revoluci“ se přizpůsobili a pokračovali vesele dál, jako třeba Rudolf Hrušínský. Jeho otec se musí v hrobě obracet.

 

Vážím si těch, kteří v době 2.světové války nebo těsně před ní varovali před nebezpečím a položili své životy, Karel Čapek nebo Vladislav Vančura, dnešní naši rádoby umělci umělci jim nesahají ani po kotníky.

 

A nenávistná kampaň proti Miloši Zemanovi, to už je vrchol. Kdybychom žili ve středověku, nedivila bych se, ale máme 21.století, které se pyšní demokracií, svobodou, ale pro koho ? Na tuto otázku si musí odpovědět každý sám.

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena